Implant jest tytanowym elementem, śrubą wszczepianą do kości żuchwy i szczęki. Znakomicie zastępuje naturalny korzeń i pozwala na protetyczna odbudowę bez naruszenia zębów sąsiednich.

Za pomocą kilku implantów można odbudować braki wielu zębów wykonując mosty lub odbudowę całego luku zębowego np. protezę, most na implantach

Implanty stomatologiczne umożliwią uśmiechanie się przez całe życie. Implanty to zastępcze zęby, które wyglądają jak własne, i są odczuwane jak własne. Można dzięki nim jeść wszystko, na co przyjdzie ochota, jest wolny od niedogodności związanych z protezami częściowymi, całkowitymi lub brakującymi zębami. A co najważniejsze: implanty wyglądają i sprawiają, że czuje się je, jak naturalne zęby.

DLA KOGO IMPLANTY?

Odpowiedź jest bardzo prosta: dla każdego. Implanty stomatologiczne są preferowaną metodą odbudowy brakujących zębów oraz najskuteczniejszym sposobem podparcia dla całkowitej lub częściowej protezy. Setki tysięcy ludzi na całym świecie używa implantów stomatologicznych, aby udoskonalić swój uśmiech i odzyskać pewność siebie.

Przestrzeganie określonej diety i unikanie nacisków na implant konieczne są tylko przez krótki czas po wszczepieniu implantu. Po tym „okresie ochronnym” większość pacjentów może powrócić do zwykłego trybu życia. Gdy implanty zintegrują się z kością, dołącza się do nich stałą koronę lub protezę. Wówczas można powrócić do normalnej profilaktyki, takiej jak mycie zębów, czyszczenie przestrzeni międzyzębowych nitką dentystyczną i regularne wizyty kontrolne. Przy odpowiedniej higienie  implanty będą służyć przez całe życie.

ZALETY IMPLANTÓW:

  • Estetyczne
  • Trwałe i niezawodne
  • Komfortowe
  • Ekonomiczne
  • Pomagają utrzymać zdrową szczękę
  • Nie uszkadzają zdrowych zębów

 

Implanty stomatologiczne często nie są droższe niż konwencjonalne zabiegi. Jeśli weźmie się pod uwagę czas niezbędny do dopasowania protezy lub szkody wyrządzone sąsiednim zębom przez mosty, okaże się, że implanty są najbardziej opłacalną i najzdrowsza metodą odbudowy zębów.