Profilaktyka próchnicy jest najskuteczniejszym sposobem na utrzymanie zdrowego uzębienia i pięknego uśmiechu. Polega, między innymi na usuwaniu płytki nazębnej oraz wzmacnianiu tkanek zęba za pomocą fluoru.

Na skutek działania śliny już po kilku minutach od umycia zębów na ich powierzchni zaczynają osadzać się bakterie, które nieusunięte w ciągu  kilkunastu godzin tworzą płytkę nazębną. Wraz z upływem kolejnych godzin nalot twardnieje tworząc kamień nazębny, który nie jest możliwy do usunięcia nawet przez dokładne i prawidłowe szczotkowanie. Dlatego warto regularnie odwiedzać higienistkę stomatologiczną w celu usunięcia powstałego kamienia, zwłaszcza, że jego obecność sprzyja powstawaniu próchnicy, zapaleniu dziąseł a nawet paradontozy.

W naszym Gabinecie Higieny doświadczona dyplomowana higienistka stomatologiczna udzieli instruktażu higieny jamy ustnej, oczyści zęby z osadu i kamienia, zabezpieczy je lakierem fluorowym, doradzi wybór odpowiednich środków higieny (szczoteczka do zębów, szczoteczka międzyzębowa, jednopęczkowa, nitki dentystyczne, płukanki).

Rodzaj i zakres zabiegu dostosowany jest każdorazowo do  indywidualnych  potrzeb pacjenta: przedszkolaka  (uzębienie mleczne), – dzieci szkolnych (uzębienie mieszane),  młodzieży,  osób dorosłych,  osób z chorobą przyzębia.

Serdecznie zapraszamy!