Czasem zdarza się, że próchnica sięga głęboko wgłąb zęba i narusza jego unerwioną część, czyli miazgę. W takiej sytuacji należy przeprowadzić leczenie kanałowe zęba, nazywane też leczeniem endodontycznym.

Kiedy bakterie wnikają do miazgi zęba, powodują jej zapalenie, zniszczenie, a nawet stan ropny wokół korzenia i w jego okolicy. Całemu procesowi towarzyszy ostry lub przewlekły ból zęba. W  takiej sytuacji należy jak najszybciej podjąć leczenie endodontyczne, w przeciwnym wypadku bowiem następuje dalszy rozwój stanu zapalnego. Ponadto, bakterie oraz toksyny wraz z krwią rozprzestrzeniają się po całym organizmie i mogą prowadzić do poważnych schorzeń w innych obszarach.

Jeżeli Twój ząb wymaga leczenia kanałowego, zaufaj nam – nowoczesne leczenie kanałowe pod mikroskopem jest specjalnością naszego Zespołu. Lekarz najpierw wykona zdjęcie rentgenowskie Twojego zęba, na jego podstawie zdecyduje, czy istnieje dobra prognoza utrzymania zęba w jamie ustnej. Jeśli tak, lekarz otworzy ząb, odnajdzie ujścia kanałów i na podstawie zdjęcia rtg oraz pomiarów z endometru, tj. specjalnego urządzenia elektronicznego, wyznaczy długość kanałów korzeniowych zęba. Całe leczenie odbywa się przy użyciu mikroskopu, ząb jest odizolowany od śliny przy pomocy gumy zwanej koferdamem. Lekarz wypełnia kanały ciepłą gutaperką, czyli materiałem, który zapewnia szczelne i równomierne zamknięcie kanałów (nawet bocznych), dzięki temu bakterie nie będą mogły ponownie ich zainfekować i zachowasz ząb na wiele lat.

Dewitalizacja miazgi/trepanacja zęba 160 zł
Wizyta interwencyjna 260  zł
Usunięcie wkładu 270 – 420 zł
Leczenie pierwotne  – siekacze i kły 700 zł
Leczenie pierwotne  – przedtrzonowce 900 zł
Leczenie pierwotne  – trzonowce 1300 zł
Leczenie wtórne  – siekacze i kły 800 zł
Leczenie wtórne  – przedtrzonowce 1000 zł
Leczenie wtórne  – trzonowce 1400 zł