Utrata nawet pojedynczego zęba zaburza zgryz, zęby nie kontaktują się ze sobą prawidłowo: przechylają się, wysuwają, ulegają rotacji, a kość i dziąsło ulegają zanikowi.

Rozległe braki w uzębieniu powodują, ze zwarcie się zaniża, Twoje zęby ścierają się, a w konsekwencji, zaczynasz nadmierne obciążać stawy skroniowo – żuchwowe, które z kolei mogą wywoływać bóle głowy, leczone często przez neurologa.

Aby zapobiec powyższym negatywnym skutkom możesz uzupełnić braki zębowe implantami lub uzupełnieniami protetycznymi.

RODZAJE UZUPEŁNIEŃ PROTETYCZNYCH

Wybór odpowiedniego uzupełnienia protetycznego zależy od liczby brakujących zębów, lokalizacji luki, stanu pozostałych zębów i tkanek, a także od Twoich wymagań i możliwości finansowych. Podczas wizyty konsultacyjnej lekarz dentysta, na podstawie wywiadu oraz badania klinicznego, zaproponuje Ci optymalne rozwiązania, uwzględniające Twoje potrzeby i oczekiwania.

Możliwości jest wiele: implanty, korony, mosty, natomiast gdy brakuje większej liczby zębów możesz zdecydować się na protezę (proteza szkieletowa, acetalowa, szynoproteza, proteza nakładkowa, proteza częściowa) lub protezę całkowitą, w przypadku bezzębnej szczęki czy żuchwy.

Ciekawe rozwiązania dotyczą zębów po leczeniu kanałowym, gdy istnieje konieczność odbudowy korony zęba. Na wkładach koronowo–korzeniowych z włókna szklanego osadza się korony porcelanowe na metalu lub złocie. Niezwykle kosmetyczne są korony pełnoceramiczne na podbudowie z tlenku cyrkonu. Polecamy!

Odbudowa zębów
Konsultacja protetyczna 160 zł
Proteza całkowita 1350 zł
Proteza szkieletowa 2000 zł
Korona kompozytowa 900 zł
Korona pełnoceramiczna 2000 zł
Korona tymczasowa 320 – 420 zł
Wkład koronowo-korzeniowy 550 – 600 zł
Inlay/Onlay/Endokorona 900 zł
Licówka 1800 zł
Most na włóknie szklanym z odbudową sąsiednich zębów 1750 zł
Szyna relaksacyjna 450 zł