Wybór odpowiedniego uzupełnienia protetycznego, zależy od liczby brakujących zębów, lokalizacji luki, stanu pozostałych zębów i tkanek, wymagań i możliwości finansowych pacjenta . Podczas wizyty konsultacyjnej lekarz, na podstawie wywiadu oraz badania klinicznego, proponuje optymalne rozwiązania, uwzględniające potrzeby i oczekiwania pacjenta.

Oferowane uzupełnienia protetyczne to protezy stałe i ruchome.

Braki pojedynczych zębów można uzupełnić implantem, protezą wyjmowaną (ruchomą) a także, wykorzystując sąsiednie zęby jako podparcie, koroną w przęśle mostu, który odtwarza brakujące zęby.

Jeśli brakuje większej liczby zębów i nie ma warunków dla implantów i mostów, proponujemy protezy wyjmowane ( proteza szkieletowa, acetalowa, szynoproteza, proteza nakładkowa, proteza częściowa) lub protezę całkowitą dla bezzębnej szczęki czy żuchwy.

Ciekawe rozwiązania dotyczą zębów po leczeniu kanałowym, gdy istnieje konieczność odbudowy korony zęba. Na wkładach koronowo – korzeniowych z włókna szklanego osadza się korony porcelanowe na metalu lub złocie. Niezwykle kosmetyczne są korony pełnoceramiczne na podbudowie z tlenku cyrkonu. Polecamy!

KORONY

Brak widocznej części zęba, czyli korony, odtwarza się w laboratorium modelując kształt, kolor i przywracając funkcje utraconego zęba. W zależności od rodzaju materiału, korona może być pełnoceramiczna lub na podbudowie metalowej, cyrkonowej lub na stopach złota. W trakcie leczenia protetycznego zabezpieczenie kikuta zęba zabezpiecza korona tymczasowa wykonana w pracowni lub gabinecie. W odcinku przednim najbardziej polecamy korony pełnoceramiczne ze względu na ich niezwykłe walory estetyczne. W odcinkach bocznych dobrze sprawdzają się również korony metalowo-ceramiczne, gdzie funkcja jest ważniejsza niż estetyka

MOSTY

 

PROTEZY