Zanim dziecku wypadną zęby mleczne, musi normalnie jeść, ładnie się uśmiechać i być zdrowe i zadowolone. Wszyscy wiemy jak ważna jest pierwsza wizyta, dlatego szukamy stomatologa, który lubi dzieci i wie jak się z nimi zaprzyjaźnić. Spokojny i cierpliwy dentysta, potrafi zająć się naszym maluchem i sprawi, że dziecko z chęcią będzie uczestniczyło w kolejnych spotkaniach.

KIEDY PIERWSZA WIZYTA?

Badanie i przegląd stanu zębów powinny mieć miejsce zanim zaboli pierwszy ząb. Dajmy dziecku szansę na zapoznanie się z gabinetem i jego wyposażeniem jeszcze przed planowanym leczeniem. Leczenie zębów jest koniecznością, ale stres i ból można zminimalizować odpowiednim przygotowaniem dziecka do wizyty (zabawy w dentystę w domu), właściwym postępowaniem w trakcie zabiegu oraz wykorzystaniem możliwości, jakie daje znieczulenie.

WIZYTY ADAPTACYJNE

Zachęcamy do skorzystania z wizyt adaptacyjnych. W naszym gabinecie na małych pacjentów czeka wykwalifikowany przyjazny personel posiadający doświadczenie w pracy z dziećmi. Dzięki odpowiedniemu podejściu dzieci odbywają wizyty w bezstresowej atmosferze i chętnie do nas wracają.Gabinet wyposażony jest też w liczne atrakcje:

  • przytulny kącik zabaw, w którym dzieci mogą odpocząć, pobawić się i przygotować do wizyty,
  • książeczki tematyczne do czytania z rodzicem lub lekarzem,
  • maskotka HADUŚ, której można umyć zęby,
  • kolorowe wypełnienia,
  • smakowe żele znieczulające,
  • nagrody oraz Klub Dzielnego Pacjenta – po każdej wizycie pacjent dostaje pieczątkę i odznakę, a zdobycie 10 odznak daje prawo do tytułu Dzielnego Pacjenta Roku oraz nagrody specjalne.