Straumann to wiodący producent implantów, który zdobył zaufanie na całym świecie, od ponad 60 lat pozostając wiernym swym wartościom. System implantologiczny Straumann został zaprojektowany z myślą o wsparciu Pacjentów w procesie leczenia, bazując na pionierskich rozwiązaniach w historii implantologii oraz rzetelnych dowodach naukowych. Ma ponad 14 milionów implantów wszczepionych na całym świecie i jest jednym z najlepiej udokumentowanych systemów implantologicznych na świecie.

Implanty tej firmy są wyjątkowo trwałe – badania kliniczne o ponad 20 letniej rozpiętości obserwacji potwierdzają imponujący odsetek powodzenia zastosowania implantów o wartości 98,8%. Komponenty są dostępne długoterminowo, ponieważ Straumann zapewnia dożywotnią gwarancję na implanty, jeśli musiały by zostać wymienione. Bez względu na zmiany modeli, projektów oraz technologi, zapewniona jest dostępność niezbędnych elementów, aby serwisować każdy wprowadzony implant przez wiele lat.

Implanty Straumann wytwarzane są z wysokiej jakości materiałów, precyzyjnie wytwarzanych w Szwajcarii. System oparty jest na przełomowych innowacjach, takich jak:

  • Oryginalna powierzchnia Straumann SLActive – zaprojektowana, aby zwiększyć przewidywalność leczenia oraz skrócić czas gojenia;
  • Materiał Straumann Roxolid, pozwalający na wybór większej ilości opcji leczenia, które mogą być mniej inwazyjne. Roxolid to stop tytanu i cyrkonu, silniejszy niż czysty tytan, z doskonałymi właściwościami dla procesu osseintegracji – połączenie to jest unikatowe na rynku implantów dentystycznych

Implant w skali 1:1