Możesz liczyć na naszą pomoc w każdym wypadku: od najprostszych ekstrakcji po najbardziej skomplikowane zabiegi chirurgiczne. Wszystkie wykonywane są w znieczuleniu miejscowym w celu zapewnienia Ci maksymalnego komfortu.

USUNIĘCIE ZĘBA

Zabieg usuwania zęba jest czasem koniecznością. Przebiega w znieczuleniu miejscowym, a zębodół goi się tyle czasu, co złamana kość, czyli ok. 6 tygodni. Po tym czasie możliwa jest odbudowa protetyczna brakującego zęba przy pomocy implantu, mostu lub protezy ruchomej. 

Przed usunięciem zęba często konieczna jest diagnostyka radiologiczna, w tym CBCT (tomografia stożkowa), aby ocenić położenie zęba w stosunku do ważnych anatomicznych struktur (zatoki, kanał nerwu żuchwowego).

W niektórych przypadkach miejsce po usuniętym zębie zaopatruje się szwami, które zdejmuje się po 7-14 dniach.

Zęby zatrzymane, złamane lub głęboko zniszczone wymagają odsłonięcia, dlatego ich usunięcie charakteryzuje się większym skomplikowaniem zabiegu.

Wczesna odbudowa utraconego zęba zapobiega powikłaniom, dlatego zachęcamy do wizyty u specjalisty protetyka lub implantologa w możliwie jak najkrótszym czasie od zagojenia się rany pozabiegowej.

ZABIEGI Z UŻYCIEM MEMBRANY PRF

Fibryna bogatopłytkowa (PRF) jest stosowana w periodontologii i chirurgii stomatologicznej. Sam sposób przygotowania jest niezwykle prosty i polega na pobraniu Twojej krwi żylnej bezpośrednio lub w trakcie zabiegu do probówki, która natychmiast wiruje się z prędkością 2700 obr./min przez 12 minut przy użyciu wirówki.

W efekcie dochodzi do powstania skrzepu fibrynowego, który umieszczony w ranie przyspiesza jej gojenie i minimalizuje powikłania infekcyjne.

Konsultacja chirurgiczna 160 zł
Usunięcie zęba od 250 zł
Chirurgiczne usunięcie zęba od 400 zł
Aplikacja IPRF (osocze bogatopłytkowe) 500 zł
Resekcja wierzchołka korzenia 550 zł
Hemisekcja (ekstrakcja jednego korzenia) 350 zł