Endodoncja to dział stomatologii zachowawczej zajmujący się leczeniem chorób miazgi (nerwu) zęba oraz chorób tkanek, w których ząb jest osadzony. Problemy endodontyczne są w 90% powodem bólu zębów. Zarówno tych ostrych, bardzo silnych, jak i tych przewlekłych, ćmiących, ciągnących się tygodniami i miesiącami. Podstawową metodą leczenia jest tu leczenie kanałowe. W naszym gabinecie stosujemy nowoczesną endodoncję.

Oferujemy wysoką skuteczność leczenia kanałowego oraz sprawdzone i bezpieczne procedury. Leczenie kanałowe zęba jest tańsze i mniej inwazyjne od usunięcia uszkodzonego zęba i zastąpienia go mostem lub implantem. Leczenie kanałowe zęba jest czasochłonne i wymaga dużych umiejętności i doświadczenia lekarza oraz kosztownego sprzętu stomatologicznego. Prawidłowo wyleczony ząb pozostaje w jamie ustnej bardzo długo i nie daje żadnych objawów niepożądanych.

Leczenie kanałowe polega na usunięciu miazgi, która znajduje się wewnątrz korony i w korzeniach zęba, oraz wprowadzeniu na jej miejsce specjalnego materiału. W trosce o komfort pacjenta, dokładamy wszelkich starań, aby być na bieżąco ze wszystkimi nowościami w tej dziedzinie. Nasz gabinet wyposażony jest w mikroskop oraz profesjonalny sprzęt niezbędny do leczenia skomplikowanych przypadków endodontycznych. Powodzenie w leczeniu kanałowym potwierdza się zdjęciem RTG wykonanym bezpośrednio po leczeniu.

W celu uzyskania precyzyjnych informacji dotyczących stanu Państwa zębów oraz możliwości leczenia kanałowego zapraszamy na konsultację specjalistyczną.