Żyjemy dziś w czasach, gdy uśmiech stał się ważnym elementem życia zawodowego i prywatnego. Perfekcyjne uzębienie dodaje urody, pewności siebie i jest oznaką młodości, dlatego nie jest zaskoczeniem, że uśmiech odgrywa ważną rolę dla nas samych oraz dla innych.

Jeśli nie masz pięknych, równych zębów, zawsze możesz skorygować niedoskonałości. Przyjdź na wizytę do ortodonty, z którym wspólnie wybierzesz odpowiednie rozwiązanie. Możesz liczyć na nasze doświadczenie i najnowocześniejsze osiągnięcia technologiczne, m.in. leczenie aparatem Invisalign.

Leczenie wad zgryzu możesz zacząć w każdym wieku.  Skutecznie przeprowadzone leczenie ortodontyczne daje lepsze samopoczucie, ładniejszy wygląd poprzez uzyskaną harmonię rysów twarzy, poprawia sprawność narządu żucia i wymowę, oraz ułatwia oczyszczanie zębów. Dlatego warto!

PRZEBIEG LECZENIA ORTODONTYCZNEGO

1. KONSULTACJA ORTODONTYCZNA

W czasie pierwszej wizyty ortodonta przeprowadzi z Tobą szczegółowy wywiad, aby dowiedzieć się, co jest przyczyną zgłoszenia oraz, aby zapoznać się z Twoimi oczekiwaniami. Uzyskane informacje pozwolą na opracowanie indywidualnego planu leczenia, który jest wstępem do osiągnięcia oczekiwanych przez obie strony satysfakcjonujących wyników.

Następnym etapem, niezbędnym do zaplanowania leczenia, jest wykonanie badania zgryzu, czynności mięśni oraz pobranie wycisków diagnostycznych uzębienia. Do pełnej analizy warunków zgryzowych wymagane jest wykonanie zdjęć RTG (zdjęcie pantomograficzne i telerentgenowskie boczne czaszki).

2.  PRZEDSTAWIENIE PLANU LECZENIA

Na następnym spotkaniu lekarz przedstawi Ci indywidualny plan leczenia, uwzględniający przebieg i przewidywany okres leczenia. Jest to czas przeznaczony na wyjaśnienie wszelkich Twoich wątpliwości. Gdy zaakceptujesz przedstawiony plan leczenia, ustalany jest termin rozpoczęcia właściwego leczenia.

3.  ROZPOCZĘCIE WŁAŚCIWEGO LECZENIA

Aby rozpocząć leczenie ortodontyczne musisz mieć wszystkie zęby wyleczone, bez osadu i kamienia nazębnego, a dziąsła bez oznak stanu zapalnego. Najistotniejszym elementem tej wizyty jest wydanie aparatu ruchomego lub założenie aparatu stałego (w zależności od rodzaju zaplanowanego leczenia). Ortodonta przekaże Ci wszelkie wskazówki i porady konieczne do właściwego użytkowania aparatu.

4. WIZYTY KONTROLNE

Wizyty kontrolne odbywają się z różną częstotliwością w zależności od zastosowanej metody leczenia i Twoich indywidualnych potrzeb:

Aparaty ruchome – co 1-3 miesiące;
Aparaty stałe – co 4-6 tygodni.
Celem tych systematycznych wizyt jest kontrola przebiegu leczenia oraz aktywacja aparatów.

Wydłużanie czasu pomiędzy wizytami bez konsultacji z lekarzem ortodontą może mieć wpływ na wydłużenie czasu leczenia.

5. FAZA RETENCJI

Końcowym etapem leczenia, który stabilizuje osiągnięte wyniki i zapobiega nawrotowi wady jest faza retencji. W przypadku kiedy leczysz się aparatem ruchomym aparat retencyjny jest dotychczasowym bez aktywowania. Natomiast po zdjęciu aparatu stałego otrzymasz ruchomą płytkę retencyjną na zęby górne i cienki drut przyklejony do wewnętrznej strony zębów dolnych.